Początki podstawówki 7-8 lat

#CYBERYELLOW

Zadzwoń i zapisz dziecko do stacjonarnej grupy w Augustowie

Kreatywność na start!

Grupa #CYBERYELLOW jest grupą dedykowaną dzieciom rozpoczynającym edukację w podstawówce. Dzieci w tym wieku mają olbrzymi potencjał ponieważ umieją już skupić uwagę na dłuższy czas, dużo zapamiętują i same formułują wnioski. Wykorzystujemy to ukierunkowując ich naturalne skłonności do wdrażania ich w świat programowania i robotyki.

Na zajęciach wykorzystujemy

TABLETY

WIELE APLIKACJI

Wiele sprawdzonych przez dzieci aplikacji poprzez swoją grywalność świetnie rozwija myślenie kategoriami sekwencji, analizy kodu i jego testowania. Dzieci pod opieką instruktora płynnie, krok po kroku uczą się wielu pojęć występujących w różnych językach programowania.

MECHANIZMY

INSPIRUJĄCE KLOCKI LEGO

Umiejętność tworzenia mechanizmów i ich rozumienia to podstawa w tworzeniu robotów, a później ich programowania. Dzieci poznają na zajęciach działanie różnych przekładni, zębatek, układów aby na koniec zajęć skonstruować własne modele w oparciu o zdobyte doświadczenie.

LEGO WEDO

ROBOTYKA

Dzieci poznają różne technologie i mechanizmy, budują własny model z klocków, aby na końcu zaprogramować go za pomocą tabletu. Lego Wedo dostępne są z zestawem czujników i żyroskopu przez co potrafią reagować na otaczający ich świat i komendy.

TWORZENIE GIER

TWÓRZ I GRAJ

Dzieci kochają gry i aby przekierować ich chęć grania w tworzenie gier - używamy do tego tabletów i aplikacji Scratch Junior. Dzieci na jednych zajęciach są w stanie stworzyć nawet dwie fajne i zaawansowane gry. To bardzo motywujące i emocjonujące zajęcie gdy na koniec zajęć dzieci wymieniają się tabletami i grają w grę kolegi, czy koleżanki.

SCOTTIE GO

UKŁADAJ I SKANUJ

Świetna gra którą uwielbiają dzieci polegająca na prowadzeniu kosmity w grze w poszukiwaniu elementów swojego statku kosmicznego. Dzieci programują jego drogę puzzlami na stole, później je skanując za pomocą tabletu. Genialne połączenie  manualnego programowania i gry na tablecie.

TANGIPLAY

MALUTKIE ROBOTY 

Kreatywne połączenie małych robotów oraz aplikacji na tablet. Każdy z robotów pełni inną funkcję i służy do kodowania drogi pociągu na aplikacji w tablecie. Dzieci uwielbiają taką formę programowania ponieważ wyjątkowo nie muszą dotykać tabletu aby sprawić, że ich bohater się poruszy. 

7-8 latkowie to fenomenalny start

Grupa #CYBERYELLOW to idealne miejsce dla dzieci z początkowych klas podstawówek gdzie dzieci zaczynają już bardzo kreatywnie rozwiązywać problemy. Dużo zapamiętują i szybko korygują swoje działania. Są bardzo ukierunkowane na cel, są otwarte i cierpliwsze niż przedszkolaki. Grupa #CYBERYELLOW jest idealnym miejscem aby przez zabawę na cotygodniowych zajęciach stacjonarnych zainteresować się programowaniem.

  • Facebook CyberGeneracja

Polub nas na

Facebooku

Cybergeneracja jest partnerem

i autorem artykułów w magazynie o programowaniu:

© 2020 by CyberGeneracja. Proudly created with Wix.com

Programownie dla dzieci.png

ul. Kopernika 4

16-300 Augustów