Młodsza podstawówka 7-10 lat

#CYBERWEDO

Zadzwoń i zapisz dziecko do stacjonarnej grupy w Augustowie

Poznawaj, buduj, programuj!

Grupa #CYBERWEDO jest skierowana do dzieci w wieku młodszych klas podstawowych kochających budowanie z klocków Lego. Co tydzień na zajęciach poznajemy nowy temat, maszynę, lub urządzenie. Poznajemy jego cechy, historię, przykłady. Budujemy zgodny z tematem model z klocków Lego. Na końcu go programujemy na wiele sposobów za pomocą tableta. Zajęcia #CYBERWEDO są idealne dla przyszłych inżynierów Lego.

3 etapy każdej lekcji

1. WPROWADZENIE

Każdy projekt zaczyna się od wprowadzenia w temat, cech, historii, przykładów i zastosowania. Dzięki temu dzieci dużo bardziej świadomie podchodzą do budowy i programowania ich modeli.

2. BUDOWANIE

W oparciu o instrukcje na dużych monitorach dzieci budują własny model robota, pojazdu lub  maszyny. Jest to zdecydowanie najbardziej emocjonująca część zajęć gdy powstaje coś, z niczego.

3. PROGRAMOWANIE

Na koniec dzieci na podstawie kilku przykładów, zadań i inspiracji programują swój model zgodnie z przeznaczeniem. Żadne doświadczenie nie jest wymagane. Przykładowe programy mają na monitoriach.

Przykładowe tematy lekcji

TERENÓWKA

PEŁNE ZAWIESZENIE

Dzieci poznają cechy pojazdów terenowych i budują własne auto z pełnym zawieszeniem. Koła niezależnie uginają się, a mimo wszystko mają napęd. Pojazd po zaprogramowaniu reaguje na spadek terenu i sam reguluje prędkość.

LINEFOLLOWER

SKRĘCANIE

Linefollowery to bardzo popularne roboty, których zadanie polega na śledzeniu linii i poruszania się zgodnie z nią. Robot za pomocą jednego tylko silnika skręca i porusza się raz w lewo, a raz w prawo. Czujnik natomiast wykrywa krawędź linii.

ROBOT

KROCZENIE

Poruszanie się robotów nie musi być tylko realizowane za pomocą kół. Za pomocą sprytnie zrealizowanego mechanizmu roboty potrafią także chodzić na nogach utrzymując równowagę. Dodatkowo uzbrojone z czujnik odległości reagują na przeszkody.

PODNOŚNIK

AUTONOMICZNY

Dzieci budują podnośnik który podnosi i opuszcza kontenery. Dzięki sterowaniu można nim kierować ręcznie ale także autonomicznie - gdzie pojazd sam może unieść kontener i po osiągnięciu maksymalnej wysokości zatrzyma się.

MYŚLIWIEC

OTWIERANIE SKRZYDEŁ

Kosmiczny myśliwiec z gwiezdnej floty bardzo podoba się dzieciom, które po zbudowaniu bawią się jego główną funkcją jaką jest otwieranie i zamykanie skrzydeł w zależności od wysokości lotu.

SAMOLOT

PIONOWY START

Po wystartowaniu samolot zmienia położenie swoich wirników i zaczyna lecieć do przodu jak samolot z dużo większą prędkością od helikoptera. Wbudowany czujnik wykrywa obniżanie i reguluje także prędkość wirników.

Każdy może zostać konstruktorem

Grupa #CYBERWEDO skupia się na projektach, różnorodnej tematyce technologicznej, tak aby programowanie dla dzieci było przedstawione w jak najbardziej przyjaznej formie. Dzieci poznając, budują, następnie programują realizując założenia tematu. W każdym modelu występuje jakiś czujnik który reaguje z otoczeniem co czyni programowanie dużo ciekawszym ponieważ można realizować w ten sposób instrukcje warunkowe.

  • Facebook CyberGeneracja

Polub nas na

Facebooku

Cybergeneracja jest partnerem

i autorem artykułów w magazynie o programowaniu:

© 2020 by CyberGeneracja. Proudly created with Wix.com

Programownie dla dzieci.png

ul. Kopernika 4

16-300 Augustów