Starsza podstawówka 11-14 lat

#CYBERRED

Zadzwoń i zapisz dziecko do stacjonarnej grupy w Augustowie

Tu się dopiero zaczyna zabawa!

Grupa #CYBERRED jest najstarszą obecnie grupą dla piątoklasistów i ich starszych kolegów i koleżanek. Dzieci w tym wieku są już programistycznie bardzo dojrzałe, pokazywanie i tłumaczenie bardziej polega na inspirowaniu niż  prowadzeniu za rączkę. Na zajęciach poruszamy poważne i kompleksowe tematy. Eksplorujemy złożone warunki i wielowątkowe programy. Wykorzystujemy dojrzałość dzieci ukierunkowując ich naturalne skłonności do wdrażania w świat programowania i robotyki.

Na zajęciach wykorzystujemy

NEURON

PROGRAMOWANIE I ELEKTRONIKA

Genialny i mega rozwijający zestaw Neuron. Dziesiątki czujników, potencjometrów, wyświetlaczy, głośników i innych gadżetów. Programowanie z poziomu tableta i komputera. Zrobienie stacji pogodowej to pestka, w dodatku zestaw kompatybilny jest z klockami Lego umożliwiając rozbudowę konstrukcji.

CODEBLOCKS

PROGRAMOWANIE GRAFIKI 3D

Programowanie grafiki 3D, czy to w ogóle możliwe? Codeblocks to niepozorna webowa aplikacja dzięki której stworzymy dowolną bryłę 3D z bloczków do programowania. Na koniec to co stworzyliśmy możemy zapisać w postaci grafiki, wyeksportować do pliku, do Minecrafta, lub po prostu wydrukować na drukarce 3D. 

ROBOT CODEY ROCKY

ROBOTYKA

Robot z niesamowitą liczbą możliwości. Można go sterować tabletem, programować na komputerze, dołączać klocki Lego Technic, a także inne czujniki Neuron. Robot sam w sobie ma wbudowany wyświetlacz, głośnik, mikrofon, czujniki, diody, a także możliwość komunikacji z innymi robotami. Tylko się bawić.

PROGRAMY

PROGRAMOWANIE

Programowanie na komputerach z myszką i dużych monitorach to kolejny etap po tabletach podczas nauki programowania dla dzieci. Uczymy się tworzenia  gier i animacji za pomocą prostego blokowego języka programowania którego podstawy dzieci mogą także znać ze szkoły.

SCOTTIE GO

UKŁADAJ I SKANUJ

Świetna gra którą uwielbiają dzieci polegająca na prowadzeniu kosmity w grze w poszukiwaniu elementów swojego statku kosmicznego. Dzieci programują jego drogę puzzlami na stole, później je skanując za pomocą tabletu. Genialne połączenie  manualnego programowania i gry na tablecie. Na tym poziomie edukacji pomijamy prostsze poziomy i zaczynamy "grać" od jednych z ostatnich poziomów.

MIKROKONTROLER

MAŁE, A MOCNE

Maleństwo które zaskoczy nie jednego. Programowanie MicroBita to mega przygoda. Mikro kontroler może służyć za manipulator, wyświetlać dane na ekranie, reagować na dotyk, czy przechylenia. W dodatku możemy do niego podłączyć setki urządzeń elektronicznych i prawdziwych czujników np. czystości powietrza

11-14 latki to poważny wiek

Grupa #CYBERRED jest dość zaawansowaną grupą w stosunku do poprzednich. Tutaj rodzą się prawdziwe programy, rozwiązujące realne problemy. Roboty płynnie reagują z otoczeniem i wchodzą z nim w interakcję. W tej grupie dzieje się swoista magia. Grupa #CYBERRED jest idealnym miejscem aby przez frajdę z zabawy na cotygodniowych zajęciach stacjonarnych kontynuować pasję programowania i robotyki.

  • Facebook CyberGeneracja

Polub nas na

Facebooku

Cybergeneracja jest partnerem

i autorem artykułów w magazynie o programowaniu:

© 2020 by CyberGeneracja. Proudly created with Wix.com

Programownie dla dzieci.png

ul. Kopernika 4

16-300 Augustów