Dojrzała podstawówka 9-10 lat

#CYBERORANGE

Zadzwoń i zapisz dziecko do stacjonarnej grupy w Augustowie

Cała masa możliwości!

Grupa #CYBERORANGE jest grupą dedykowaną dzieciom ugruntowanych już w podstawówce. Dzieci w tym wieku umieją się skupić, samodzielnie rozwiązać problem. Są bardzo bystre i myślą poza schematami korzystając swobodniej ze zdobytej wiedzy. Wykorzystujemy to ukierunkowując ich naturalne skłonności do wdrażania ich w świat programowania i robotyki.

Na zajęciach wykorzystujemy

NEURON

PROGRAMOWANIE I ELEKTRONIKA

Genialny i mega rozwijający zestaw Neuron. Dziesiątki czujników, potencjometrów, wyświetlaczy, głośników i innych gadżetów. Programowanie z poziomu tableta i komputera. Zrobienie stacji pogodowej to pestka, w dodatku zestaw kompatybilny jest z klockami Lego umożliwiając rozbudowę konstrukcji.

MECHANIZMY

INSPIRUJĄCE KLOCKI LEGO

Umiejętność tworzenia mechanizmów i ich rozumienia to podstawa w tworzeniu robotów, a później ich programowania. Dzieci poznają na zajęciach działanie różnych przekładni, zębatek, układów aby na koniec zajęć skonstruować własne modele w oparciu o zdobyte doświadczenie.

ROBOT CODEY ROCKY

ROBOTYKA

Robot z niesamowitą liczbą możliwości. Można go sterować tabletem, programować na komputerze, dołączać klocki Lego Technic, a także inne czujniki Neuron. Robot sam w sobie ma wbudowany wyświetlacz, głośnik, mikrofon, czujniki, diody, a także możliwość komunikacji z innymi robotami. Tylko się bawić.

PROGRAMY

PROGRAMOWANIE

Programowanie na komputerach z myszką i dużych monitorach to kolejny etap po tabletach podczas nauki programowania dla dzieci. Uczymy się tworzenia prostych gier i animacji za pomocą prostego blokowego języka programowania którego podstawy dzieci mogą także znać ze szkoły.

SCOTTIE GO

UKŁADAJ I SKANUJ

Świetna gra którą uwielbiają dzieci polegająca na prowadzeniu kosmity w grze w poszukiwaniu elementów swojego statku kosmicznego. Dzieci programują jego drogę puzzlami na stole, później je skanując za pomocą tabletu. Genialne połączenie  manualnego programowania i gry na tablecie.

MIKROKONTROLER

MAŁE, A MOCNE

Maleństwo które zaskoczy nie jednego. Programowanie MicroBita to mega przygoda. Mikro kontroler może służyć za manipulator, wyświetlać dane na ekranie, reagować na dotyk, czy przechylenia. W dodatku możemy do niego podłączyć setki urządzeń elektronicznych i prawdziwych czujników np. czystości powietrza

9-10 latkowie mają tyle opcji rozwoju

Grupa #CYBERORANGE to idealne miejsce dla dzieci ze starszych klas podstawówek, gdzie zaczynają już bardzo kreatywnie i samodzielnie rozwiązywać problemy. Doceniają różnorodność, wiele opcji i możliwości. Same drążą temat i szukają fajniejszego rozwiązania, choćby było trudniejsze. Grupa #CYBERORANGE jest idealnym miejscem aby przez frajdę z zabawy na cotygodniowych zajęciach stacjonarnych zainteresować się programowaniem i robotyką.

  • Facebook CyberGeneracja

Polub nas na

Facebooku

Cybergeneracja jest partnerem

i autorem artykułów w magazynie o programowaniu:

© 2020 by CyberGeneracja. Proudly created with Wix.com

Programownie dla dzieci.png

ul. Kopernika 4

16-300 Augustów