Najmłodsza grupa 5-6 latków

#CYBERGREEN

Zadzwoń i zapisz dziecko do najmłodszej stacjonarnej grupy w Augustowie

To idealny moment aby zacząć!

Grupa #CYBERGREEN jest najmłodszą i dedykowaną dzieciom przedszkolnym. Wymagają one innego podejścia, dużego ukierunkowania na zabawę i szybkie efekty. Dzieci w tym wieku uwielbiają eksperymentować i poznawać nowe technologie. Wykorzystujemy to ukierunkowując ich naturalne skłonności do wdrażania ich w świat algorytmów, kodowania i robotyki.

3 etapy każdej lekcji

1. ĆWICZENIA RYSUNKOWE

15-sto minutowa rozgrzewka umysłowa na początku zajęć sprawia, że dzieci uspokajają się i w sposób im dobrze znany ćwiczą zagadnienia z kodowania.

2. KODOWANIE

W oparciu o aktualne narzędzie do edukacji dzieci realizują temat i zakres lekcji. Raz za pomocą tabletów, raz robotów, a raz offline. Tak poznają algorytmy, sekwencje i pętle.

3. WNIOSKI

Na koniec dzieci podsumowują zajęcia i wyciągają wnioski. Mówią co im wyszło, a co nie i jak się z tym uporali. Jak postąpią następnym razem.

Na zajęciach wykorzystujemy

ROBOTY BOTLEY

PRZYJAZNE ROBOTY

Programowane za pomocą pilota. Są świetnym wprowadzeniem w sekwencje, pętle a także warunki w programowaniu. Dzieci rozwiązują zadania o różnym stopniu skomplikowania małymi kroczkami nabywając wiedzę. Robot wydaje przyjemne dźwięki, może coś przenosić, śledzić linię lub podróżować wykrywając obiekty przed nim.

OFFLINE

NATURALNE WPROWADZENIE

Jedno z podstawowych zabaw w kodowanie dla dzieci. Początkowo wspólnie, a później w małych podgrupach dzieci uczą się tworzenia, czytania i wykonywania kodu. Co rusz zdarzają się błędy które tak jak w prawdziwym programowaniu zmuszają do poprawek i ponownego testowania. Tutaj każdy chce być robotem.

ZADANIA RYSUNKOWE

ŚWIETNY WSTĘP

Umiejętność rozumienia zależności, logicznego myślenia, to podstawy. Dlatego na każdej lekcji proponujemy dzieciom zadania własnego autorstwa na rozgrzewkę umysłową. Wprowadzają one wiele zagadnień i pokazują je w praktyce w formie jaką dzieci znają z przedszkola - czyli na kartkach.

TABLETY

WIELE APLIKACJI

Dzieci kochają wykorzystywania tabletów na zajęciach. Mamy listę wielu stopniowo zwiększających stopień trudności aplikacji dla przedszkolaków. Każda z nich została sprawdzona w boju. Aplikacje podobnie jak roboty uczą kierunków, sekwencji, pamięci, logiki, a także podstaw pętli i warunków znanych z programowania.

ROBOTY MTINY

PRZEMIŁE ROBO-KOTKI

Bardzo uniwersalne i mega rozwojowe narzędzia do edukacji. Kotki mają emocje, potrafią robić śmieszne minki, wydawać odgłosy, reagować na różne bodźce. Można je sterować za pomocą joysticka, ale my wykorzystujemy do tego specjalne bloczki do programowania. Możliwości kodowania ich jest cała masa, a gdyby tego było mało mają specjalne łączniki do klocków LEGO pozwalające dobudowywać różne akcesoria.

KLOCKI BOTZEES

KREATYWNE ROBOTY 

Najlepsze wprowadzenie do budowania i programowania własnych robotów. Klocki podobne do Lego Duplo z silnikami, czujnikami, sterowane za pomocą tabletów. Po zaprogramowaniu roboty mogą poruszać się w wirtualnym świecie rzeczywistości rozszerzonej. Niesamowite możliwości dla dzieci przedszkolnych!

Wiek 5-6 latka jest idealny

Grupa #CYBERGREEN kładzie podwaliny pod prawidłowe rozumienie jak buduje się programy, jak funkcjonują roboty. Dlaczego algorytmy są ważne, po co są nam pętle oraz jak my, ludzie robimy coś w kółko. Do czego możemy wykorzystać myślenie warunkowe, jak przenieść je i zrozumieć w świecie programowania. Grupa #CYBERGREEN jest idealnym miejscem aby przez zabawę na cotygodniowych zajęciach stacjonarnych zainteresować się kodowaniem.

  • Facebook CyberGeneracja

Polub nas na

Facebooku

Cybergeneracja jest partnerem

i autorem artykułów w magazynie o programowaniu:

© 2020 by CyberGeneracja. Proudly created with Wix.com

Programownie dla dzieci.png

ul. Kopernika 4

16-300 Augustów